Ibuklin - инструкции за употреба
В тази статия:
- Инструкции за употреба
- Показания
- Ibuklin Junior
- Ibuklin деца
- Ibuklin - антибиотик или не
- Ibuklin върху това, което помага
- Кое е по-добре - Ибупрофен или Ibuklin
- Отзиви
- аналози
Деца Ibuklin и Ibuklin Junior - нехормонални лекарства, които имат следните ефекти при приема:
- Указанията към Ibuklinu казаха, че медицината Това намалява топлината при получаване, без да засяга при нормални параметрите му.
- Като част Ibuklina таблетки съдържат два компонента - ибупрофен и парацетамол, предоставяне на обезболяващ ефект.
- Указанията за детето Ibuklinu каза, че основната действието на лекарството е за намаляване на интензивността на възпалителния процес.
Инструкции за употреба
Разширете УКАЗАНИЯ IBUKLIN
Ibuclin
структура
Таблетки, филмирани таблица 1.
активно вещество:
Ибупрофен 400 мг
325 мг Парацетамол
Помощни вещества: MCC - 120 мг-царевично нишесте - 76 мг-глицерол - 3 мг натрий карбоксиметил (тип А) - 7 мг, колоиден силициев диоксид - 5 мг талк - Магнезиев стеарат 8 mg-- 6 мг
Филм обвивка: Хипромелоза 6 CPS - 11,32 мг боя "залез" жълто (E110), алуминиев лак - 1.78 мг-Макрогол 6000 - 2.2 мг талк - 4.06 мг-титанов - 0 полисорбат 16 мг-80 - 0.16 мг-сорбинова киселина - 0,16 мг-диметикон - 0.16 мг
Формите на лекарствени
Таблетки: kapsulovidnoy форма, филмирана оранжев цвят, с марката на един storone- оставя да отделни таблетки жилки оцветяване.
Фармакологични ефекти
Фармакологично действие - аналгетик, антипиретик, противовъзпалително.
фармакодинамика
Комбинираното действие на лекарството се дължи на неговите съставни компоненти.
Ибупрофен - НСПВС, има аналгетично, противовъзпалително, антипиретично действие. Инхибирането на СОХ-1 и СОХ-2, дава метаболизма на арахидоновата киселина, намалява количеството на PG (медиатори на болка, възпаление и хипертермичен реакция), както в възпаление и в здравата тъкан, инхибира екзудативна и пролиферативни фази на възпаление.
Парацетамол - не блокира селективно СОХ, главно в централната нервна система, има слаб ефект върху метаболизма на вода-сол и стомашно-чревната лигавица. Той има аналгетично и антипиретично действие. Възпалените тъкани пероксидаза неутрализира парацетамол ефект на СОХ-1 и СОХ-2, което обяснява ниско противовъзпалителен ефект.
Ефективността на комбинацията е по-висока, отколкото отделните компоненти. Артралгия, намалява в покой и по време на движение, намаляване на сутрешната скованост и подуване на ставите, увеличава обхвата на движение.
Фармакокинетика
ибупрофен
Абсорбция - високо, бързо и почти напълно се абсорбира от стомашно-чревния тракт. Ттах след перорално приложение - около 1-2 часа плазмени протеини връзка -. 90%. Т1 / 2 -. Около 2 часа бавно прониква в ставната кухина, се натрупва в синовиалната течност, създавайки в него по-висока концентрация, отколкото в кръвната плазма.
След поглъщане на около 60% фармакологично неактивни R-форма се превръща бавно в активен S-форма. Метабо. Повече от 90% от бъбрек (непроменен не повече от 1%) и в по-малка степен в жлъчката, както и техните метаболити конюгати.
парацетамол
Абсорбция - високо, комуникация с плазмените протеини - по-малко от 10% и се увеличава малко в предозиране. Сулфат и глюкуронидни метаболити не се свързват с плазмените протеини дори в относително високи концентрации. Стойността на Стах - 5-20 мкг / мл, Ттах -. 0,5-2 часа достатъчно равномерно разпределени в телесните течности. Тя прониква през КМБ.
Приблизително 90-95% от парацетамол се метаболизира в черния дроб до неактивни конюгати глюкуронова киселина (60%), таурин (35%) и цистеин (3%) и малки количества от хидроксилирани и деацетилирани метаболити.
Малка част от лекарството е хидроксилирани микрозомни ензими, за да образуват високо активна N-ацетил-п-бензохинонимин който се свързва с глутатион сулфхидрилни групи. При изчерпване глутатион в черния дроб (предозиране) хепатоцити ензимна система може да бъде блокиран, което води до развитието на некроза.
Т1 / 2 -. 2-3 часа при пациенти с цироза Т1 / 2 леко се увеличава. При пациенти в напреднала възраст, лекарството намалява клирънс и увеличава Т1 / 2. Отделя чрез бъбреците, за предпочитане под формата на глюкуронид и сулфатни конюгати (по-малко от 5% - непроменени).
мляко на гърдата прониква по-малко от 1% от дозата на парацетамол. Децата имат способността да образува конюгати с глюкуронова киселина е по-ниска отколкото при възрастни.
Показания Ibuklin® наркотици
- фебрилно заболяване (включително грип и настинки);
- миалгия;
- невралгия;
- болки в гърба;
- болки в ставите, болка при възпалителни и дегенеративни заболявания на мускулно-скелетната система;
- болката от натъртвания, навяхвания, изкълчвания, счупвания;
- пост-травматично и постоперативна болка;
- зъбобол;
- algomenorrhea (болезнена менструация).
Медикаментът е предназначен за симптоматично лечение за намаляване на болка и възпаление по време на употреба- върху прогресирането на заболяването не е засегната.
Противопоказания
- свръхчувствителност към лекарството (включително други НСПВС);
- стомашна язва и дуоденална язва в острата фаза;
- стомашно-чревно кървене;
- остра бъбречна недостатъчност (Cl креатинин по-малко от 30 мл / мин);
- пълна или непълна комбинация астма, повтарящи назална полипоза и параназалните синуси и непоносимост към ацетилсалицилова киселина или други нестероидни противовъзпалителни средства (включително история);
- лезии на зрителния нерв;
- Наследствен дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа;
- заболявания на кръвоносната система;
- тъй аортокоронарен байпас;
- прогресивен бъбречни заболявания;
- тежко чернодробно увреждане или активно чернодробно заболяване;
- потвърдено от хиперкалиемия;
- активно гастроинтестинално кървене;
- възпалително заболяване на червата;
- бременност (III триместър);
- Децата на възраст до 12 години.
Предпазни мерки: исхемична сърдечна болест хронична сърдечна nedostatochnost- цереброваскуларна zabolevaniya- дислипидемия / giperlipidemiya- захарен диабет- периферна arteriy- заболяване Пушенето е Cl креатинин по-малко от 60 мл / мин-язвени лезии в стомашно-чревния тракт anamneze- присъствието на Helicobacter pylori- инфекция напреднала възраст-дълга употреба NPVS- alkogolizm- тежка соматични zabolevaniya- едновременната употреба на перорални кортикостероиди (включително преднизон) антикоагуланти (включително варфарин), антитромбоцитни средства (включително ацетилсалицилова киселина, клопидогрел), SSRIs (включително циталопрам, флуоксетин, пароксетин, сертралин) - gepatit- вирусна чернодробна и / или бъбречна недостатъчност, вторична и мек вид tyazhesti- качествен хипербилирубинемия (синдром на Gilbert, Dubin-Johnson и ротор) - цироза с портал gipertenziey- нефротичен синдром.
Прилагане на бременност и кърмене
В I и триместър II използване е възможно само по лекарско предписание в случаите, когато потенциалната полза за майката надвишава потенциалния риск за плода. На употребата на наркотика в III триместър на бременността е противопоказано.
Ако е необходимо, използвайте кърмене (Кърмене) трябва да се преустанови кърмене.
В експериментални изследвания са установили ембриотоксично, тератогенни и мутагенни компоненти действие Ibuklin® препарат.
странични ефекти
От страна на храносмилателния тракт: NSAID-гастропатия (гадене, повръщане, киселини в стомаха, анорексия, дискомфорт или болка в епигастриума, диария, флатуленция) - рядко - ерозивни и улцерозен лезии, кървене, нарушена чернодробна функция, хепатит, панкреатит, възпаление или сухота в устата болка в устата, язви на лигавицата на венците, афтозен стоматит, запек.
От нервната система и сетивните органи: главоболие, виене на свят, безсъние, тревожност, нервност, раздразнителност, тревожност, сънливост, депресия, объркване, gallyutsinatsii- рядко - асептичен менингит (обикновено при пациенти с автоимунни заболявания), загуба на слуха, шум в ушите, зрителни увреждания, токсично увреждане на зрителния нерв, замъглено зрение или двойно виждане, скотомата, амблиопия.
От МКО: сърдечна недостатъчност, повишено кръвно налягане, тахикардия.
От страна на кръв: анемия (включително апластична и хемолитична), тромбоцитопения, тромбоцитопенична пурпура, агранулоцитоза, левкопения.
На дихателната система: диспнея, бронхоспазъм.
От отделителната система: алергичен нефрит, остра бъбречна недостатъчност, нефротичен синдром, оток, полиурия, цистит.
Алергични реакции: обрив, сърбеж, уртикария, ангиоедем, бронхоспазъм, диспнея, алергичен ринит, сухота и дразнене на очите, конюнктивален оток и възраст, еозинофилия, треска, анафилактичен шок, еритема мултиформе (синдром на Стивънс-Джонсън), токсична епидермална некролиза (синдром на Lyell).
Лабораторни показатели: намаляване на концентрацията на глюкоза в серума, намаляване на хематокрита и на хемоглобина, увеличавайки времето на кървене, повишаване на серумния креатинин, повишаване на чернодробните трансаминази.
Други: повишено изпотяване.
При продължителна употреба на високи дози: язви на стомашно-чревната лигавица, кървене (гастроинтестинално, венците, матката, хемороиди), зрението смущения (нарушение на цветното зрение, скотомата, амблиопия).
взаимодействие
Заедно с приемането на ацетилсалицилова киселина, ибупрофен намалява неговата противовъзпалителна и антиагрегационен действие (възможно увеличение на честотата на остра коронарна недостатъчност при пациенти, получаващи средства antiagregatsionnogo като ниски дози аспирин, ибупрофен след началото на приемане).
Комбинацията с етанол, кортикостероиди, кортикотропин увеличава риска от ерозивен и язвени заболявания на стомашно-чревния тракт.
Ибупрофен увеличава ефектите на директен (хепарин) и непреки (кумаринови производни и indandiona) антикоагуланти, тромболитични агенти (алтеплаза, анистреплаза, стрептокиназа, урокиназа), антитромбоцитни средства, колхицин - увеличава риска от кървене.
Това подобрява хипогликемичен ефект на инсулина и на орални хипогликемични медикаменти.
Отслабва ефекта от антихипертензивни лекарства и диуретици (чрез инхибиране на синтеза на бъбречна PG).
Това повишава концентрацията на дигоксин, литиев лекарства и метотрексат кръв.
Кофеинът увеличава аналгетичния ефект на ибупрофен.
Циклоспорин и лекарства увеличават нефротоксичност на злато.
Cefamandole, цефоперазон, цефотетан, валпроева киселина, пликамицин увеличи честотата хипопротромбинемия.
Антиациди Холестирамин и намали абсорбцията на лекарството.
Mielotoksicskie PM насърчаване на дисплея gematotoksichnosti наркотици.
Дозиране и администрация
Вътре преди или 2-3 часа след хранене с течност, притиснати с достатъчно количество вода.
Възрастни. 1 маса. 3 пъти на ден. Максималната дневна доза - 3 таблетки.
Деца на възраст над 12 години (телесно тегло 40 кг). 1 маса. 2 пъти на ден.
Продължителността на лечението е не повече от 3 дни като антипиретик и не повече от 5 дни като аналгетик. Продължаването на лечението е възможно само след консултация с Вашия лекар.
свръх доза
Симптоми: стомашно-чревни разстройства (диария, гадене, повръщане, анорексия, болка в епигастриума), увеличение на PV, кървене след 12-48 часа, летаргия, сънливост, депресия, главоболие, шум в ушите, нарушено съзнание, нарушения на сърдечния ритъм , понижаване на кръвното налягане, хепатотоксичност и нефротоксичност симптоми, припадъци могат да развият gepatonekroz.
Ако подозирате, че предозиране да се потърси незабавно медицинска помощ.
Лечение: стомашна промивка в рамките на първите 4 гл алкална вода, принудени diurez- задача активен въглен прилагане дарители SH-групи и прекурсорни на синтеза на глутатион - метионин - след 8-9 часа след предозирането и N-ацетилцистеин вътре или / 12 Н, антиацид потреби gemodializ- симптоматична терапия.
Необходимостта от допълнителни терапевтични дейности (допълнително прилагане на метионин, / в прилагане на N-ацетил цистеин) се определя в зависимост от концентрацията на парацетамол кръв, както и на времето, изминало след приложение.
Предупреждения
едновременното приложение на лекарството трябва да се избягва с други лекарства, съдържащи парацетамол и / или NSAID. При прилагането на лекарството през 5-7 дни до местоназначението на лекар трябва да следи за изпълнението на периферна кръв и функционално състояние на черния дроб.
С едновременното използване на антикоагуланти косвени показатели на кръвосъсирването трябва да бъдат контролирани.
Избягва съвместното прилагане на лекарството Ibuklin® с други НСПВС.
За да се избегне възможно вредно въздействие върху черния дроб по време на приема на лекарството не трябва да бъде употребата на алкохол.
Препаратът може да наруши резултатите от лабораторните тестове за количествено определяне на пикочна киселина в серума глюкоза, 17-кетостероиди (изисква отстраняване на лекарството в продължение на 48 часа преди теста).
Форма освобождаване
Таблетки, филмирани, 400 мг + 325 мг. Таблица 10. PVC / алуминиев блистер. 1, 2 или 20 в блистер картон комплекта.
Условия за доставка на аптеки
Без рецепта.
Условия на съхранение на лекарството Ibuklin®
В сухо място, защитен от светлина при температура не по-висока от 25 ° С
Да се съхранява на място недостъпно за деца.
Срок на годност на лекарството Ibuklin®
5 години.
Не използвайте след срока на годност, отпечатан върху опаковката.
Показания
Ibuklin хапчета - от това, което те помагат? Това лекарство има водеща позиция сред големия брой на противовъзпалителни лекарства. Основните показания за употреба Ibuklina:
- От това, което лекарството се прилага при деца Ibuklin? Новородени лекарство показан за облекчаване на болка от всякакво естество. Показания за употреба на наркотици Ibuklin са главоболие, травми, навяхвания и натъртвания.
- От това, което ви помага да лекува Ibuklin? Указанията към лекарството Ibuklinu отбелязаха, че лекарството може да се предписва за завършен е и детският болестни никнене на млечни зъби.
- Деца и Ibuklin Ibuklin Junior лекарства са симптоматично лечение на остри вирусни инфекции и настинки, като интензитета на възпалението и намаляване на необичайни симптоми.
- Ibuklin деца, зададена на ЛОРзаболявания - отит, синузит, фарингит, тонзилит, ларингит.
Инструкциите за възрастни Ibuklinu казаха, че лекарството се приема в подобни патологични състояния: Ibuklin за възрастни обзаведена с ТОРС, възпалителни дихателните пътища от всякакъв произход, болезнена менструация, мигрена и други състояния, включващи остра болка или повишена температура.
Ibuklin Junior
Инструкциите за Ibuklinu Junior показват, че в една таблетка съдържа 100 мг ибупрофен и 125 мг Парацетамол. От кои таблетки се назначават Ibuklin Junior? Указанията към Ibuklinu Junior казаха, че лекарството се приема с зъб и главоболие, треска синдром и травми на опорно-двигателния апарат.
В резюмето на Ibuklinu това показва, че лекарството е противопоказано при следните условия:
- Указанията към лекарството Ibuklinu казаха, че това е строго забранено да се вземат в случай на свръхчувствителност към някоя от съставките на средствата.
- състав Ibuklina таблетки са нестероидни противовъзпалителни компоненти, противопоказан при язвени заболявания на храносмилателните органи.
- Инструкциите за възрастни Ibuklinu казаха, че лекарството не се препоръчва за лечение на астма. Лекарството може да предизвика атака и да причини влошаване на заболяването.
- Не можете да пиете Ibuklin за деца с полипи в носа и синусите.
- Указанията към детето Ibuklinu посочиха, че в бъбречна недостатъчност и тежко чернодробно заболяване лекарството е противопоказано.
- Той забранява на лекарството в патологията на зрителния тракт, кръвни заболявания, тежки наследствени enzymopathies.
Ibuklin деца
Показания за употреба Ibuklina деца и различни вирусни настинки, болезнено никнене на млечни зъби, придружени от треска. таблетки дозирани Ibuklina за деца:
Видео: Ascorutin | Инструкции за употреба
- Деца с настинки Ibuklin прилагат на деца на възраст от три на една таблетка три пъти на ден.
- Деца с грип Ibuklin възложени 6 години до 2 таблетки три пъти дневно.
- От деца за температура над 12-годишна възраст трябва да се пият Ibuklin Junior 1 таблетка до три пъти на ден.
Детски таблети имат приятен плодов аромат. Преди да предпише лекарство на дете, трябва да се разтваря в малко вода. Деца до 12-годишна възраст дозата се изчислява както следва: за всеки килограм телесно тегло трябва да бъде не повече от 20 мкг на лекарството.
Наблюдава четири часа интервал между лекарствени дози. Показателно Ibuklinom позволено да прекарват не повече от пет дни. Ако симптомите продължават, и състоянието на детето по време на приема на лекарството не се подобри, консултирайте се с вашия педиатър за по-нататъшни диагностика и лечение корекции.
Ibuklin - антибиотик или не
Тъй като лекарството често се предписва за обикновена настинка и ТОРС, много се интересуват от въпроса: "Ibuklin - антибиотик или не," Структурата на Ibuklina са включени два компонента:
Видео: Ако парацетамол не понижаване на температурата, ако можете да дадете на ибупрофен? - Д-р Комаровски
- Парацетамол - противовъзпалително лекарство, има силен аналгетичен ефект и облекчава треска.
- Ибупрофен - нехормонален противовъзпалителен, болкоуспокояващ, при телесна температура понижаване треска и намаляване на интензивността на възпалителния отговор.
Висока ефективност състав Ibuklina обяснява с комбинацията от два различни препарати на същото лекарство група. Указанията към Ibuklinu казаха, че приемате лекарства сам не разполага с такъв изразен ефект.
На въпроса "Ibuklin - антибиотик или не" могат да бъдат категорично отговори отрицателно. Няма въздействие върху патогенни микроорганизми лекарството Ibuklin никакъв ефект. Индикацията за използване е изключително симптоматично лечение, което улеснява същество пациент в различни заболявания. Може да се използва в комбинирана терапия с антивирусни и антибактериални лекарства.
Ibuklin върху това, което помага
От това, което помага Ibuklin? Благодарение на ефективната комбинация от противовъзпалителни средства - парацетамол и ибупрофен - Ibuklin помага със симптомите на настинка и грип. Лекарството освобождава топлина, намалява болки в ставите и мускулите, облекчава главоболие.
Как да приемате Ibuklin възрастен? Лекарството се прилага в доза на три пъти на ден. Тя не трябва да се вземат лекарството повече от веднъж на 4 часа. Препоръчително е да се вземат наркотици един час след хранене.
Кое е по-добре - Ибупрофен или Ibuklin
Може би Ибупрофен - най-популярното лекарство за симптоматично лечение на възрастни, така и деца. Лекарството е висока ефективност, има малък брой противопоказания и се понася добре. Но по някаква причина се смята, че по-добре Ibuklin Ибупрофен?
Видео: Ibuklin | Инструкции за употреба
Като част Ibuklina съдържа две активни компоненти - ибупрофен и парацетамол. Тази комбинация осигурява по-добър резултат от тази на всеки от лекарствата поотделно.
Отзиви
Лекарството има мек дейност, по-рядко причинява странични ефекти. Както мнения, може да се появят следните симптоми ако сте свръхчувствителни или превишаване на препоръчителната доза Ibuklina:
- Остра болка в хода на червата и стомаха,
- гадене, придружена от повръщане,
- Понижаване на кръвното налягане,
- Тежка слабост или замаяност,
- Шум в ушите,
- бледа кожа,
- Летаргия,
- Апатия.
Ако се съди по мнения на лекари, остра интоксикация може да се случи Ibuklinom тежко състояние, придружено от припадъци и кома. Ето защо е толкова важно да се следи спазването на всички указанията на лекар и да не се лекувам самостоятелно. В крайна сметка, дори и такова сигурно лекарство като Ibuklin, може да доведе до сериозни последици. Такова състояние изисква незабавна хоспитализация и провеждане на спешни медицински манипулации - стомашна промивка, адсорбенти.
аналози
Ibuklina структурни аналози, като част от които съдържат същите компоненти - След това Hayrumat, Brustan. Аналози Ibuklina означава повишена температура и болкови синдроми: ибупрофен, парацетамол, Nurofen, Ibufen.
Ибупрофен - инструкции за употреба
От това, което помага ибупрофен мехлем?
Panadol - инструкции за употреба
Novigan хапчета - какви са индикациите за употреба?
Nimulid - инструкции за употреба
Antigrippin - инструкции за употреба
Fervex - инструкции за употреба
Показания и противопоказания за tsitramona по време на бременност. Съставът, странични ефекти и…
Парацетамолът за деца - ефективен и аналгетични наркотици
От това, което помага на парацетамол
От това, което Nise таблетки - приложения
Мога ли да взема Нурофен по време на бременност?
Какво доза на парацетамол за деца и опасността от излишък? Какви са противопоказанията?
Свещи diklovit в гинекологията - инструкции за употреба, противопоказания, ревюта
Инструкции и указания за употреба Nise таблетки
Nitroksolin: указания и инструкции за употреба
От това, което помага tsitramon
От това, което помага ortofen мехлем?
Diazolin - инструкции за употреба
Мехлем с ибупрофен - какво се отнася?
Омепразол - инструкции за употреба